עבודה בקנדה – היכן ומתי?

      סגור לתגובות על עבודה בקנדה – היכן ומתי?

עבודה בקנדה היא הזדמנות להכיר את אחת המדינות היפות בעולם ולהתנסות בתקופה של חיים בחו"ל. כיוון שהדולר הקנדי חזק כמו הדולר האמריקאי, המשכורות שמרוויחים בקנדה הן מצויינות, ותנאי העבודה טובים. מדובר במדינת ענק, כך שלפני שניגשים למצוא עבודה בקנדה כדאי להכיר את הערים השונות, לברר את האוווירה, ההיצע התעסוקתי ומזג האוויר בכל עיר. כמה מהמטרופולינים הגדולים בעולם ממוקמים בקנדה, וכן כמה מהפסטיבלים הגדולים, כך שמי שאוהב הרבה רעש ואקשן ימצא את עצמו נהנה מאוד. מהצד השני, מי שמעדיף אוווירה שקטה יותר ישמח לגלות שישנן לא מעט עיירות ציוריות או ערים קטנות יותר עם מרכזי מסחר גדולים ואזורי תיירות שנושקים לטבע – וגם בהם מרוכזות לא מעט אפשרויות עבודה בקנדה.

 

עבודה בקנדה בערים גדולות

הערים הגדולות של קנדה מתחלקות לערים שדוברות צרפתית וערים שדוברות אנגלית. כך שמי שנתקל בהצעת עבודה בקנדה שמופנית לדוברי צרפתית, שידע שמדובר כנראה במחוז קוויבק הצרפתי, ובערים קוויבק סיטי או מונטריאול, שתיהן הערים הגדולות ביותר בקוויבק שבה חיים כמעט 8 מליון איש. במקביל, מי שמחפש עבודה בקנדה בעיר מרכזית וגדולה דוברת אנגלית, ייתקל בלא מעט הצעות ואפשרויות בערים ויקטוריה, ונקובר, טורונטו, הליפקס, אדמונטון וערים גדולות נוספות שפזורות על פני עשרת המחוזות בקנדה. ערי בירה של מחוזות הן לרוב גדולות ומיושבות יותר מיתר הערים, אך לא נדיר שמקום עבודה בקנדה ממוקם דווקא בעיר קטנה יותר, שיש בה פחות צפיפות ופחות בילויים אך התושבים בה אמידים מאוד.

 

עוד מקומות עבודה בקנדה

המיקומים האחרים עשויים להיות מרכזים תיירותיים, שבהם עוברים אלפי אנשים או אפילו עשרות אלפי אנשים מדי יום, בעונות השיא של התיירות – וכן ערים קטנות ושקטות. עבודה בקנדה היא למעשה עבודה במדינה השניה בגודלה בעולם מבחינת שטח, כך שלא תמיד יש התאמה בין גודלה של עיר לבין מידת ה'עירוניות' שלה – הרעש, מקומות הבילוי וכו'. מציאת עבודה בקנדה בעיר גדולה לא בהכרח מבטיחה חיי לילה סוערים: יש ערים שפרושות על פני שטח גדול אך למעשה חצי מהן הוא שטחים של שמורות טבע למיניהן. כך שכדאי לקרוא קצת על הערים השונות לפני שמתחילים עבודה בקנדה כדי לוודא שאמנם העיר שבה ממוקמת העבודה החדשה עונה על הדרישות – וההצעה הזו תקפה במיוחד עבור מי שחשובה לו סביבת העבודה ושעות הפנאי לא פחות מהמשכורת והרווחים.

 

עבודה בקנדה בעונות שיא

עבודה בקנדה שנחשבת רווחית במיוחד היא עבודה שקשורה במכירות ובכלל עבודות שמושפעות בין היתר מהתיירות המקומית. התיירות בקנדה שונה במקצת מהתיירות בישראל או אפילו באירופה – עונות ותקופות השיא מתפרשות על פני כל השנה. אחרי הכריסמס, למשל, מתחילים אירועי חורף במספר ערים גדולות בקנדה. אל הפסטיבלים והקרנבלים הללו מגיעים אנשים מכל רחבי קנדה ותיירים מהעולם. גם בעונת הסתיו ישנם מקומות כמו הליפקס או אזורים אחרים שבהם התיירות נהנית מעליה תלולה, בזכות השלכת המרהיבה שמושכת מטיילים מקנדה ומהעולם. עבודה בקנדה אפשר וכדאי למצוא בהתאם לנתונים הללו ולתנודות השנתיות בתיירות, במיוחד אם העבודה נעשית כאמור בתחומי המכירות או בשירותים שמיועדים לתיירים. מי שבוחר נכון לא רק את מקום העבודה אלא גם את התחום, המיקום והתזמון, יכול לגרוף רווחים נאים ביותר במהלך עבודה בקנדה.