אלבומי תמונות

      סגור לתגובות על אלבומי תמונות

אלבומי התמונות מכילים את ההיסטוריה שלנו, הם מכילים את כל הרגעים השמחים והמרגשים הקשורים לחיים שלנו והם מנציחים את התקופות השונות שעברנו במהלך החיים.

כאשר אנחנו מסתכלים באלבום תמונות משפחתי ישן, כזה ששייך לסבים ולסבתות, אנחנו בדרך כלל נדהמים לגלות, עד כמה העולם השתנה, זה מתחיל מהתסרוקות המצחיקות ומתקדם לאופנה שתמיד נראית לנו עתיקה ומיושנת, לעיצוב הבתים, מראה הרחוב. אפילו אתרי תיירות בארץ כאלו שאנחנו רגילים לבקר בהם, נראים שונים לחלוטין כשאנחנו מסתכלים בתמונות הישנות.

פעם לסבים ולסבתות שלנו לא הייתה ברירה, הם היו חייבים לפתח תמונות, בכל פעם שהפילים במצלמה נגמר, הם היו הולכים לחנות הצילום הקרובה, שמים את הפילים הישן בפיתוח וקונים פילים חדש במקומו, אבל היום עם השתלטות המצלמה הדיגיטלית על החיים שלנו, אנחנו מצלמים כמעט בלי הכרה, אנחנו מנציחים כל רגע, החל מהרגעים הפשוטים ביותר וכלה במאורעות החשובים באמת בחיים שלנו, אבל מה אנחנו עושים עם התמונות?

וכאן התשובה היא בדרך כלל עצובה, כאשר מדובר בתמונות שנראות לנו פחות חשובות או שגרתיות יותר כגון תמונות מאיזה טיול משפחתי , טיול למרוקו , תמונות מהיום הולדת, או סתם תמונות מהגינה, אנחנו משאירים אותן בזיכרון של המצלמה וכאשר הזיכרון מתמלא, אנחנו מורידים אותן למחשב שלנו ושוכחים מהן, אולי אפילו עד לרגע שבו אנחנו צריכים לפרמט את המחשב ואז אנחנו נזכרים בכל התמונות שצריך להציל, לפעמים הארד דיסק במחשב שובק חיים וכל אותן תמונות יפות הולכות לאיבוד.

המסורת של התבוננות בתוך אלבומי תמונות , היא מסורת חשובה מאוד, מסורת שמנציחה את ההיסטוריה המשפחתית שלנו, אפשר להגיד שזאת אפילו מתנה שהיינו רוצים להעניק לנכדים שלנו ולנינים, אם לא היינו שוכחים לדאוג להן מיד לאחר שהן מצולמות.

ואולי הפתרון נמצא בכל אותן תוכנות עיצוב אלבומי תמונות שניתן להוריד למחשב שלנו ולסדר בתוכן את התמונות?

בעזרת תוכנה זו, אפשר מיד לאחר הורדת התמונות למחשב, לסדר את התמונות באלבום תמונות וירטואלי ולמיין את התמונות היפות באמת ולשלוח אותן להדפסה, אין ספק שמדובר בתהליך פשוט מאוד, אשר יכול להציל את התמונות המשפחתיות מאבדן ולהשאיר מזכרת נהדרת גם לדורות הבאים.