קרנות נאמנות

      סגור לתגובות על קרנות נאמנות

קניית קרן נאמנות דומה לקבוצת אנשים אשר מתארגנת ביחד כדי לרכוש קרקע או מלון או כל נכס אחר שמחירו גבוה מאוד, כאשר אותם אנשים שהתארגנו יחדיו יודעים שבזכות ההתאגדות שלהם הם מחלקים את סכום ההשקעה ובעצם יכולים להרשות לעצמם לקנות את אותו נכס שאלמלא כן היה יקר מידי בעבורם, כתוצאה מההתאחדות גם הרווחים כמובן מתחלקים בין חברי הקבוצה ביחס מקביל לאחוז ההשקעה שלהם.

גם בקרנות נאמנות מדובר בעצם בקבוצה של אנשים שיש להם רצון להשקיע במספר אפיקים פיננסיים והם גם שוכרים מנהל שישקיע בעבורם את הכסף באותם אפיקים, כל אחד מאותם אנשים יכול להשקיע סכום כסף שונה כדי לקנות את הקרן והרווחים שלו יהיו כמובן בהתאם להשקעה.

לכל קרן נאמנות יש מדיניות השקעה אחרת שאותה ניתן לקבל בפירוט, מנהל הקרן משקיע את כספי המשקיעים אך ורק על פי אותה מדיניות ההשקעה, אם לדוגמה הקרן על פי המדיניות שלה משקיעה רק במניות בחו"ל, מנהל הקרן לא יכול להחליט פתאום שהוא קונה מטבעות זרים רק כי התשואה עליהם היא טובה במיוחד בתקופה האחרונה.

ההחלטה באיזו קרן נאמנות לבחור היא החלטה מורכבת מאוד בעבור אלו מאתנו שאין להם מושג קלוש במכשירים פיננסים ובאפיקי ההשקעה, רבים מסתכלים אך ורק על הרווחים של אותה קרן ונוטים לבחור בקרן שהרווחים שלה הם הגבוהים ביותר, אבל לפעמים בחירה כזו היא בחירה מסוכנת, כי רווחים גבוהים הרבה פעמים נוצרים מחשיפה לסיכונים כגון השקעה במניות במקום השקעה באגרות חוב ולכן אם חלילה נוצר משבר בשוק המניות הקרן עלולה להפסיד את רווחיה.

שיקולים נוספים שצריכים להוביל אותנו בבחירת הקרן מלבד החשיפה לסיכונים, הם לאיזו תקופת זמן אנחנו מעונינים להשקיע את הכסף שלנו, מי הם מנהלי הקרן, מה אחוז התשואות של הקרן לאורך תקופות ארוכות, מה הם דמי הניהול שהקרן גובה מאתנו.

היתרון הגדול של קרנות נאמנות הוא שניתן לפדות אותן בכל רגע נתון ושהן מנוהלות על ידי אנשי מקצוע מיומנים היודעים היטב את מלאכתם, אבל תמיד חשוב לזכור שאין השקעה שבה אין סיכונים ושגם קרנות הנאמנות למרות המנהלים המקצועיים שלהם חשופות לשוק ההון שנחשב לשוק הפכפך ותנודתי שקיימות בו הרבה פעמים תנודות בלתי צפויות, לכן כדאי לקחת זאת בחשבון יחד עם השיקולים האחרים שלכם בבחירת קרן הנאמנות.