ניקיון איכותי זה חובה !

      סגור לתגובות על ניקיון איכותי זה חובה !

 

ניקיון איכותי – זה חובה !
 
ניקיון הוא ראשן במעלה והשפעותיו ניכרות גם בתחום הפיזי וגם בנפשי. סביבה מלוכלכת יוצרת מצע גידול אולטימטיבי לחיידקים ולשאר מזיקים שעלולים להזיק לבריאות שלנו. ניקיון עקבי ושמירה על ניקיון דרך קבע תבטיח חיים בריאים ומאושרים. פרט להשפעה החיובית שיש לניקיון על התחום הפיזי, ניקיון משפיע מאוד על מצב הרוח ועל הבריאות הנפשית.
לא אחת ניתן למצוא אנשים שסובלים מבעיות במצב הרוח וההרגשה הכללית כתוצאה מהיעדר ניקיון בסביבתם הקרובה. לעיתים קשה לקשר ישירות ניקיון עם מצב רוח, אבל הדוגמא הכי פשוטה היא מקלחת. מקלחת מרעננת שנועדה לצורך ניקיון הגוף משרה אווירה של ניקיון גם על הנפש. התרוממות נפש ורוגע מאפיינים אדם שזה עתה יצא ממקלחת. לרב נמליץ למי שחש מדוכדך לעשות אמבטיה חמה כדי להסיר מעליו את האנרגיות השליליות. ניקיון אם כן הוא מרכיב חשוב לבריאות הנפש והגוף. באיזו מידה יש לשמור על ניקיון? תמיד. בכל צעד ושעל יש לראות לנגד עינינו ניקיון. אם אינכם יכולים לעשות זאת בכחות עצמכם יש לשכור עזרה בצורת חברות ניקיון או עוזרות משק בית לצורך ניקיון יסודי ויעיל.
ניקיון זה לא עסק פשוט ויש לוודא שהוא נעשה כראוי. גם הקפדה יתרה על ניקיון אינה בריאה ויש למצוא את האיזון הנכון בין אובססיית ניקיון לבין ניקיון בריא. ניקיון מסייע לנו בכל תחומי החיים ובפרט האישיים. מקום עבודה בו אין נוהל מסודר של ניקיון מביא לתוצרים מבולגנים, לסביבה שלא נעים בה ולהרגשה כללית לא טובה של העובדים.
 
ניקיון עוזר לשמור על סדר ויעילות. תארו לכם סביבת עבודה מוזנחת ומלוכלכת. כיצד האדם יתנהל בסביבה שכזו? האם הוא יהיה בכלל אפקטיבי לעצמו ולסביבתו? כעת חישבו על אותה סביבה, רק שזו עברה ניקיון וסדר. איך ירגיש האדם בסביבה זו? כיצד יתנהל? עד כמה יהיה פרודוקטיבי? ברור ומובן שסביבה נקייה ומסודרת היא כלל ברזל להתחלת על משימה ולהתנהלות בחיים.
 
ובמה תורם הניקיון במקום העבודה מלבד יצירת סביבה נקייה ונעימה? ניקיון במקום העבודה משפיע מאוד על היחס האישי של העובד למקום – כאשר עובד מגיע למקום נקי ומסודר, הוא מעריך יותר את מקום עבודתו. עובדים המגיעים למשרד מלוכלך חושבים ודאי שהמעביד שלהם אינו אכפתי מספיק, ולכן אינו מספק שירותי ניקיון הולמים למקום. מצב מעין זה יכול לגרור משקעים מצד העובד כלפי המעביד, ויותר מכך – העובד לא יתייחס ברצינות לעבודתו בפרט וכן למקום עבודתו בכלל. 
ניקיון בסביבת המשרד יכול להשפיע לחיוב או לשלילה גם על התפוקה האישית של העובד שלכם. זכרו – ניקיון המשרד בעצם מכתיב את הפנים של המשרד. זהו גורם משמעותי אשר יוצר את הרושם הראשוני אצל כל אחד לגבי המשרד שלכם – בין אם זה העובדים, הלקוחות, או אנשים אשר פוקדים את המשרד במהלך שעות העבודה.
 
נקיון שטיחים הוא דבר חשוב מאוד בסביבה משרדית, אך יותר מזה חשוב לדאוג לנקיון כללי של כל חדרי המשרד. ניקיון המשרד מתחיל קודם כל במודעות של העובדים במקום לסביבה נקייה. כאשר העובדים מפנימים את העובדה שסביבה משרדית נקייה היא סביבה משרדית מתוקנת – המשרד נראה אחרת. ניקיון עובר לראש רשימת סדר העדיפויות שלהם, והם מצליחים לשמור על סביבה נקייה. 
 
זאת ועוד, מודעות גבוהה של העובדים לסביבתם עשויה לפתח מודעות שירותית בקרב העובדים. מודעות שירות זו מסייעת לא רק בניקיון ובאכפתיות לסביבת המשרד וחדרי המשרד – אלא גם משפיעה על יחס העובדים ללקוחות המשרד. כאשר עובדים דואגים לסביבה נקייה, הם גם דואגים לשאר הפרטים בסביבה האישית הקרובה אליהם – כמו חברים לעבודה, לקוחות, ועוד. גם סביבת המשרד הופכת להיות מזמינה ונעימה יותר, לא רק לעובדים הנמצאים בה בכל שעות היממה, אלא גם ללקוחות שמגיעים לבקר, אנשי עסקים המגיעים למתחם המשרד לפגישות, או סתם עוברים ואורחים שקופצים למשרד.
חשוב לזכור – הכל מתחיל בניקיון. נקיון מתחיל "בקטן" – בדרך בה אנו מתייחסים לזבל המצטבר בפח האשפה במשרד שלנו, לכלים בכיור המטבח המשרדי, הניירת הנערמת על שולחנות המשרד ועד לניקיון שטיחים. אם אנו נדע להפנים זאת בסביבת העבודה שלנו, החיים שלנו בתור עובדים יהיו הרבה יותר נעימים ופשוטים.