ביטוח רכב – כל המידע שצריך

      סגור לתגובות על ביטוח רכב – כל המידע שצריך

כולנו מכירים את המושג "ביטוח רכב" אך לא כולנו יודעים מה בדיוק הוא מכיל. אז קחו לכם כמה דקות וגלו את כל מה שצריך לדעת על תחום ביטוחי הרכב בישראל. המידע הזה עשוי להיות שווה לכם הרבה מאוד כסף בעתיד.

מטרת העל של ביטוח רכב היא להבטיח את שלומם הכלכלי של נהגים במקרים של תאונה, גניבה או נזק והוא מחולק לשלושה תתי ביטוחים – ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.
הראשון – ביטוח חובה – כשמו כן-הוא. כל רכב בישראל חייב להיות בעל פוליסת ביטוח חובה בתוקף. ביטוח זה מכסה נזקי גוף עבור המבוטח.

כלומר, אם  במהלך תאונה נפגעת, הביטוח, בניכוי עלויות השתתפות עצמית, יכסה את עלויות הטיפול והאשפוז, במקרה הצורך.

נהג אשר נתפס ללא ביטוח חובה (אשר התעריף שלו משתנה מחברה לחברה ובהתאם לנתוני נהג ורכב) צפוי לקנס ועונשים נוספים.

הביטוח השני נקרא צד ג'. אף כי ביטוח רכב מסוג זה אינו מוגדר כחובה בחוק הביטוחים בישראל, חשיבותו אדירה ובאפשרותו למנוע מכה כלכלית קשה שמרבית הציבור יתקשה לעמוד בה.
הביטוח מטפל במקרים של פגיעה ברכוש או בנפש במהלך תאונה. לדוגמא, פגיעה בהולך רגל, או תאונה בה נפגעו רכבים ואנשים. גם כאן קיימת השתתפות עצמית הנעה בין מאות לאלפי שקלים.
לביטוח צד ג' ניתן להוסיף אלמנטים הקשורים לפריצות ותקלות מכאניות, כגון החלפת שמשה במקרה של פריצה, גרירה למוסך במקרה של תקלה טכנית וכדומה. בישראל למעלה מ-90 אחוז מהנהגים מבוטחים בביטוח צד ג'.

הביטוח השלישי הוא הביטוח המקיף המיועד למקרה של נזקי פריצה וגניבת הרכב. ביטוח רכב מקיף הינו היקר ביותר, שכן במקרה של גניבה (או תאונה המצריכה את השבתת הרכב), חברת הביטוח מחויבת לספק לבעל הרכב תשלום מלא עבור הנזק או האובדן.  מרבית הנהגים בישראל מכוסים גם בביטוח רכב מסוג זה. הדבר תלוי בראש ובראשונה בשווי הרכב.

רכבים ישנים וזולים, אין הצדקה אמיתית לבטחם ביטוח מקיף. עלות הביטוח מורכבת בעיקר מדגם הרכב והאם הוא נחשב לכזה הנגנב לעיתים קרובות.

אם זאת, אין זה השיקול היחידי בבחירת המחיר, ששונה מחברה לחברה.

אז תעשו חושבים וריכשו ביטוח רכב. זה מציל כסף, זה מציל חיים.