מעבר דירה – כל מה שרציתם לדעת!

      סגור לתגובות על מעבר דירה – כל מה שרציתם לדעת!

קניתם דירה חדשה, או שאתם עוברים לדירה שכורה אחרת, החלטתם לעבור לגור בעיר או ביישוב. לא משנה מאין ולאן אתם עוברים – הגעתם לשלב מורכב של מעבר דירה. התקופה הזו יכולה להיות מהנה מאד למרות המורכבות שלה – אם עושים אותה בצורה נכונה. אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני מעבר דירה.

הסיכומים

דבר ראשון וחשוב מכל – וודאו שברור לכל הנוגעים בדבר מתי אתם אמורים להיכנס לדירה החדשה. אל תסמכו על "נדמה לי" ו"ככה סיכמנו לפני חודש" – ודאו שיש לכם מפתח לדירה, ושהדיירים הקודמים – אם יש כאלה – כבר פינו וניקו את הדירה שאליה אתם נכנסים. כבר קרו לא מעט מקרים של אנשים שהגיעו לדירה וגילו אותה מאוכלסת…

ההובלה

דאגו להזמין מראש חברת הובלה שקבלתם עליה המלצות. חפשו המלצות, ואל תזמינו חברה מספר הטלפונים, כי בתחום הזה יש, לצערנו, הרבה נוכלים, וגם הרבה רשלנים. אם אתם רוצים להיות בטוחים שכל החפצים שלכם יגיעו ליעדם בצורה בטוחה ושלימה – ודאו שאתם בוחרים בחברת הובלות טובה עם עובדים מיומנים ומקצועיים. מרבית חברות ההובלה גם מספקות לכם ארגזים לאריזה, כך שגם העול הזה יורד מכם. אם אתם רוצים עזרה באריזה, ישנן חברות הובלה שמציעות לכם גם את השירות הזה, ומגיעות יום או יומיים לפני המעבר (תלוי בכמות החפצים שיש לכם בבית) על מנת לארוז את כולם בצורה טובה. ודאו שהחברה כוללת בשירות שלה גם פירוק והרכבה של רהיטים ומוצרי חשמל, על פי הצורך.

האריזה

אם אתם אורזים בעצמכם, כדאי שתדאגו לארוז את החפצים בצורה שתעזור לכם גם בפריקה שלהם בדירה החדשה. רוקנו את הפריטים מכל חדר לארגזים מתאימים. ודאו שהארגזים חזקים, ושאינם נפתחים בקלות – רצוי לחזק כל ארגז בדבק לפני תחילת האריזה. מיינו את הפריטים שאתם אורזים על פי המיקום שבו תניחו אותם בדירה החדשה. כדי למנוע מצב של גניבות, אל תכתבו את תכולת הארגז על הארגז עצמו (ובמיוחד אל תכתבו "כלי כסף", "תכשיטים" וכן הלאה). במקום זה – כתבו מספר על כל ארגז, ופרטו ברשימות שלכם את התכולה של כל ארגז.