הכל על הוצאת דיבה בתקשורת

      סגור לתגובות על הכל על הוצאת דיבה בתקשורת

הואשמתם או נפגעתם מהוצאת דיבה? במאמר זה נסביר את כל מה שעליכם לדעת על הוצאת דיבה בתקשורת!

הוצאת דיבה באופן כללי

הוצאת דיבה היא פגיעה בשם הטוב או בכבוד של אדם או קבוצה מכל סוג. הפגיעה יכולה להתבצע במגוון רחב של דרכים כאשר כיום, הפגיעה באמצעות אמצעי התקשורת השונים היא נפוצה יותר במעבר ועל כך נרחיב בהמשך. כאשר מתקיימת פגיעה כזו, ניתן לפנות לערכאות המשפטיות ולהיעזר בחוק לשון הרע שאומר, שלצד הזכות להתבטא, לכל אחד יש את הזכות לשמירה על כבודו ועל שמו הטוב.

האבולוציה של הדיבה

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך התחום המשפטי של לשון הרע והוצאת דיבה תופס תאוצה. זאת, משום שכיום קל הרבה יותר מפעם להוציא דיבתו של אדם בפרהסיה בשל התפתחות אמצעי התקשורת. כיום למעשה, כל אחד עלול למצוא את עצמו מופיע בכלי התקשורת השונים, כולל רשת האינטרנט והעיתונות על שלל סוגיה. זאת, משום שכיום לכל אחד יש טלפון סלולרי עם מצלמה ועם אפשרות הקלטה.

קלות ההוכחה

להוצאת דיבה באמצעי התקשורת יש יתרון גדול. בעיקר למי שהצדק עמו. הכוונה היא לכך, שכאשר משהו מפורסם באמצעי התקשורת השונים, הוא למעשה מתועד ולכן קל הרבה יותר להוכיח את הוצאת הדיבה או אי הוצאתה בפני בית המשפט. לכן, במידה ואתם מתכננים להגיש תביעה בגין הוצאת דיבה בתקשורת שאתם מואשמים בכך, חשוב להשיג מידית את התיעוד ולבחון אותו בעזרת עורך דין.

עזרת עורך הדין

במידה ואתם לקראת הליכים משפטיים בגין הוצאת דיבה בתקשורת, בין אם אתם נמצאים בצד התביעה או ההגנה, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה לתחום זה. הכוונה היא לעורך דין מתחום הנזיקין בעל התמחות וניסיון ספציפיים בתחום הוצאת הדיבה ולשון הרע. עורך דין מומחה יוכל ללוות אתכם לאורך כל ההליכים המשפטיים ולכוון ולהדריך אתכם כיצד לנהוג בהמשך, מה עליכם להציג בפני בית המשפט ומהם סיכויי ההצלחה שלכם.

זכרו – לא כל עורך דין מתחום הנזיקין הוא מומחה בתחום הוצאת הדיבה ולא כולם יודעים כיצד להתמודד עם תיקים שבחלקם מתנהלים גם בתקשורת!